Prof. Dr. Feyzi Uluğ – Dr. Adem Çilek

Web Seminer / Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi ve STK’ler
Prof. Dr. Feyzi Uluğ – Dr. Adem Çilek
6 Mart 2018 Salı / 20.00 – 21.00

Not: WebSeminer, internet üzerinden sunulan ve katılımcıların bilgisayar, tablet, cep telefonu vb mobil cihazlarından izleyebildikleri, yazılı olarak görüş sunabildikleri ve soru sorabildikleri çevrimiçi seminerlerdir.

WebSeminer Öncü Okul Yöneticileri Derneği Youtube Kanalı üzerinden ve kampanya web sayfası üzerinden 6 Mart 2018 Salı günü 20.00 – 21.00 arası canlı yayınlanacaktır.

Youtube kanalına ulaşmak içinhttps://www.youtube.com/channel/UCOpZQt05hUO0zJ6foBNxR2Q
Kampanya web sayfamız: http://okulyoneticiligimeslekolsun.oncuyoneticiler.com
Başvuru yapmak Webseminer saatinde bilgilendirme almak için kayıt olunuz.
Kayıt: http://www.oncuyoneticiler.com/basvuru.php
#WebSeminer
#OkulYöneticiliğiMeslekOlsun

Prof. Dr. Feyzi ULUĞ
1957 Bilecik doğumludur. 1977 yılında Endüstriyel Sanatlar Yüksek Öğretmen Okulu’ndan mezun olduktan sonra, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü’nden lisans ve yine bu daldan yüksek lisans derecelerini almış; 1985 yılında da Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nden lisansüstü Kamu Yönetimi uzmanlık programını bitirmiştir. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Bilim Dalı’nda doktora derecesi alan yazar, 1994’te de Eğitim Yönetimi ve Teftişi Anabilim Dalında doçent unvanını almıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlik, uzmanlık ve daire başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulunan Uluğ, halen Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesidir.
Yazarın; eğitimde örgütsel yapı ve işleyiş, örgütsel davranış, okul rehberliği, okul-aile ilişkileri, eğitim politikası, uzaktan eğitim ve benzeri konularda araştırma ve yayınları bulunmaktadır.

Dr. Adem ÇİLEK
1976 Sinop Boyabat doğumlu. İlköğretim ve lise öğrenimimi Sinop’ta tamamladı. 1994 Yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ile yükseköğrenim hayatı başladı. 1999 yılında Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak başladı. Öğretmen, bölüm şefliği, okul yöneticiliği, il milli eğitim AR-GE ve MEB Merkez Teşkilatında Görevler aldı. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi TODAİE’de Kamu Yönetimi alnında yüksek lisans ve Gazi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Doktora derecesini aldı. 2009 yılında Kurulan Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği EYUDER’in kurucu başkanlığını ve halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. AB Bakanlığı Ulusal ajansa akredite olan EYUDER üzerinden AB projeleri yürütmeye ve Ulusal uluslararası eğitim organizasyonları düzenlemeye devam etmektedir. Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu EYFOR düzenleme kurulu başkanlığını yürütmektedir. 2018 Yılında Kurulan Ulusal Eğitim Dernekleri Federasyonu ULEDEF’in kurucu Başkanıdır.

 Web Semineri izlemek için tıklayınız..>>